Gürcistan Havacılık Üniversitesi

       Pilot olmak istiyorum; ama alanımda en iyi olmak istiyorum diyorsanız doğru adrese başvuru yapmak üzeresiniz demektir. Gürcistan Havacılık Üniversitesi olarak havacılık teknolojileri, uçuş yöntem ve teknikleri, modern araç donanımı ve uçak motoru incelemesi gibi alanlarda adını duyurmuş kaliteli eğitim veren bir üniversite olarak çalışmalarımızı yenileyerek sürdürmekteyiz.
       Genel olarak uçuş elemanına ihtiyaç duyulması neticesinde pilot yetiştirmek amacı ile bu üniversitenin kurulmasında rol oynayan akademisyenlerimiz her sene gelişen teknolojik donanımlardan haberdar bir şekilde hizmetlerini en kaliteli bir şekilde sürdürmeye devam etmektedirler. Uçağın motoru ile ilgili alanlarda çalışmalar yapmak istiyorsanız üniversitemizin makine bilimi ve makine mühendisliği fakültelerinden yararlanmanız önerilmektedir. Fakat uçmak bana daha heyecan veriyor diyenler arasında yer alıyorsanız üniversitemizin havacılık bölümünü seçmeniz önerilmektedir.
       Uçak kullanımı ve motorların teknik kullanımı konusunda kendini geliştiren üniversitemiz bu alanlarda eğitim almak isteyen her bireyin Euro Star eğitim danışma bürosu ile iletişime geçmesini önermektedir. Modern teknolojik yöntemlerin eğitimde kaliteli bir alt yapısını oluşturmuş olan üniversitemiz bünyesinde kaliteli ve modern uçaklarla donatılmış bir uçuş alanına; birçok uçağa ve deneyimli öğretim eleman kadrosuna sahiptir. Uçuş deneyimi yaşayacağınız sırada size kontrolden geçireceğimiz uçağı sunarken aynı zamanda yanınıza profesyonel uçuş deneyimi olan akademik elemanlarımıza da vermekteyiz.Uçuş deneyiminizi tamamen güvenli koşullarda gerçekleştirebilecek ve hatalarınızın bilincine vararak bu hataları tekrarlamamanız için en iyi şekilde eğitilmenizi sağlamak için hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.
        Gürcistan Havacılık Üniversitesi’nden -mezun olmanız durumunda deneyimli bir pilot, havacılık uzmanı ya da alanında uzman bir askeri hava kuvvetleri elemanı olabilir ve en iyi iş ortamlarında çalışmaya başlayabilirsiniz. Modern uçaklarda ve simülatörlerde yapacağınız uçuş deneyimlerini her daim daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilir ve giderek yardıma ihtiyaç duymadan profesyonel bir şekilde uçabilme deneyimini kazanabilirsiniz. Havacılık elektronik sistemlerinin kullanımı, el sistemlerinin teknik kullanımı, havaalanı yolu kullanımı, bilgisayar teknikleri ve uçuş yönetimi teknikleri, bilgisayar teknikleri konularında alacağınız akademik eğitimle alanınızda geniş donanımlı bir bilgi birikimine sahip olmanız amaçlanmaktadır. Böylelikle mezun olurken teorik bilgi olarak herhangi bir bilgi açığınız olmayacaktır.