Dünyanın En Ucuz Ülkesi Gürcistan


       Sıcak doğası ve bir o kadar insanıyla Gürcistan öğrencilere kucak açmaktadır. Yaşam masraflarının çok düşük olduğu ülke adeta öğrencilere hitap etmektedir. Kaliteli eğitim kurumlarıyla her kesimden öğrenciye eğitim alma imkânı sunmaktadır.


http://www.gurcistanegitim.com/resimler/Stockbridge,_Georgia_City_Hall_Fountain.jpg

       1999-2000 Eğitim Öğretim Yılı verilerine göre Gürcistan 3305 adet eğitim kurumuyla her yıl binlerce mezun vermektedir. Ülkenin dört bir yanında bulunan Bilim Akademileri, Konservatuar, Sanat Akademileri, Üniversiteleri ve Yüksekokulları ile öğrencileri geleceğe hazırlamaktadır.


       Gürcistan’da eğitim dili Gürcüce veya İngilizcedir. Bunlara ek olarak Türkçe ve Rusça başta olmak üzere birçok yabancı dil eğitim imkânı da verilmektedir. Üniversitelerin kendi bünyelerinde yer alan Görsel ve İşitsel Merkezler yardımıyla öğrencilerin dil öğrenme becerileri desteklenmektedir. Halkının öğrencilere kucak açtığı, eğitime çok önem verilen ülkede, yurt dışındaki birçok okullarla yapılan anlaşmalarla öğrencilere dünya standartlarında eğitim hakkı sunulmaktadır.


       Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın 2005 yılında aldığı karara göre, üniversiteye öğrenci alımları merkezi bir yerleştirme sistemine göre yapılmaktadır. Ülkenin birçok yerinde üniversiteye hazırlık kursları verilmektedir. Bunun yanında, Gürcistan Üniversitelerine yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin, öğrencilere çok çeşitli imkânlar sunulmaktadır.


http://www.egitimvegelecek.com/wp-content/uploads/2013/03/bakufuar-300x228.png

       Gürcistan Üniversiteleri deneyimli akademik kadrosuyla öğrencilere gelecek yolunda rehberlik etmektedir. Öğrencilere çok çeşitli bilim dallarında lisans ve yüksek lisans eğitimi sunulmaktadır. Ayrıca uluslar arası üniversitelerle yapılan anlaşmalar sayesinde öğrencilerin dünyanın birçok yerindeki öğrencilerle entegre olması, deneyimlerine deneyim katmaları sağlanmaktadır. Bilimsel faaliyetlerin yanı sıra, öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek amacıyla birçok sportif ve kültürel faaliyetlerde düzenlenmektedir. Öğrencilerin ilgi duydukları her alanda kendilerini geliştirmeleri gerekli olan her türlü donanım ve malzeme sağlanmaktadır.99 dakikada Gürcistan
http://img6.mynet.com/yurthaber2/2012/01/rize/rize-universitesi-ve-tiflis-universitesi-arasinda-dostluk-maci-oynadi-8zg.jpg

       Her kesimden öğrenciye hitap edecek Gürcistan Üniversiteleri, öğrencilerine uygun fiyata temiz ve konforlu yurt imkânı sağlamaktadır. Ayrıca maddi durumu elverişli olmayan başarılı öğrenciler için çeşitli burs imkânı da sağlanmaktadır. Öğrenciler eğitimleri süresince bir sağlık sigortasına sahip olmak durumundadırlar. Çok cüzi rakamlarla her öğrenci sağlık sigortasına sahip olabilmektedir.


      Öğrencilere,öğrenirken eğlenmek ve gezmekfırsatı da sunan Gürcistangeleceğin eğitim merkezlerinden olma yolunda ilerlemektedir. Gürcistan’dan alınan diplomalarla uluslar arası denklik alabilen öğrenciler, burada kazandıkları eğitim ve tecrübelerini geleceğe taşımaktadırlar.